
Projectplan “Energie voor Kerken” periode 2013 - 20141. InleidingHet collectief “Energie voor Kerken” (hierna te noemen EVK) over de periode 2006 t/m 2011 is succesvol verlopen. Gezamenlijk met de energiecommissie van het CIO-k is er in de loop der jaren een goed resultaat behaald met goede besparingen voor de deelnemers. Er staat inmiddels een collectief met een groot aantal deelnemers waarin in overleg met de CIO-k commissie steeds weer verbeteringen zijn aangebracht in de communicatie, de website, klikstrategie, uitvoering etc. 2. Totale volume collectiefDe meerwaarde van collectieve energie-inkoop is de afgelopen jaren onomstotelijk bewezen. Een enquête, gehouden in 2008, toonde toen al aan dat de deelnemers het project Energie voor Kerken als succesvol beoordeelden. Zie onderstaande tabel om u een beeld te geven van de groei van dit collectief;
3. Strategie: We gaan het anders doen!Energie voor Kerken kijkt vooruit naar 2013 en 2014. De energietarieven zijn op dit moment relatief laag, zodat we een deel van het volume kunnen vastzetten. Wij kiezen uit oogpunt van risicospreiding bewust voor een deel van het volume; Hellemans Consultancy heeft met de CIO-k commissie besloten dat we de future markt voor 2013 en 2014 gaan volgen. Op een gunstig moment zetten we dan maximaal 40 tot 60% van het volume voor 2013 en 2014 vast. Het overige volume zal kort voor aanvang van het leveringsjaar worden vast geklikt (excessen in de markt daargelaten). Concreet betekent dit: medio 2012 wordt het laatste gedeelte van het totale volume voor 2013 gekocht. Medio 2013 wordt het restvolume voor 2014 gekocht. In tegenstelling tot de strategie van het lopende collectief zetten we dus het volume kort voor het leveringsjaar vast. Hierdoor lopen we enerzijds het risico dat als de markt oploopt, de uiteindelijke gemiddelde prijs ook iets (gedempt) oploopt. Anderzijds kan de markt ook zijn gedaald, waardoor wij door die laatste prijsklik de gemiddelde prijs omlaag halen. In het lopende collectief hebben we langer van te voren de volumes en prijzen reeds vast gezet. Voordeel is dat je langer van te voren weet waar je aan toe bent met de energie uitgaven, nadeel is dat je niet altijd marktconforme prijzen hoeft te hebben, immers de energieprijzen op de markt kunnen ondertussen gedaald of gestegen zijn. Hellemans Consultancy heeft in overleg met de CIO-k energiecommissie een gedegen onderzoek gedaan en een scherp offertetraject voor 2013 en 2014 doorlopen. NOTE: we hebben in dit gehele collectief maar ca. 5 grootverbruikers voor gas. Hiervoor gelden andere afspraken ten aanzien van bandbreedtes en tarieven!
4. Wat gaan we doen in dit verlengingsproject 2013 – 2014Fase 1: Bepaling aantal deelnemers In deze fase is er ook de mogelijkheid voor kerkelijke gebouwen die nog niet deelnemen in het huidige collectief in te schrijven. Deze kerkelijke gebouwen zullen worden aangeschreven via publicatie in de kerkbladen en e-mail. Ook zal de landelijke pers op de hoogte worden gebracht van de positieve resultaten van het lopende collectief. Fase 2: afname profiel in kaart brengen Fase 3: Een scherp tarief realiseren Nu is het aan ons om vervolgens op de energie-index prijzen te gaan vastklikken conform bovenstaande strategie.
5. PlanningDe huidige deelnemers kunnen verlenging op de website aangeven tot 30 juli 2011. Wij kopen pas in zodra de aanmelding binnen is. Hoe eerder u tekent, hoe eerder wij kunnen inkopen. Nieuwe deelnemers kunnen inschrijven op de website. Zij kunnen in 2012 al naar Greenchoice. De tarieven zijn dan variabel. Per 2013 gaan deze nieuwe deelnemers de prijs conform de prijsstrategie krijgen.
6. Opzeggen huidige contract voor nieuwe deelnemersVoor bestaande deelnemers met aansluitingen in het collectief geldt geen opzegging. Deze aansluitingen zijn contractvrij per 1 januari 2013. Alle nieuwe deelnemers dienen zelf hun contract op te zeggen bij de huidige leverancier en zijn dus zelf verantwoordelijk voor het contractvrij zijn op moment van instappen in het collectief. U kunt dit per aansluiting op het inschrijfformulier aangeven. Een voorbeeld opzegbrief is te downloaden van onze website. 7. Deelnamekosten en betalingDe deelnamekosten blijven het zelfde als in het lopende collectief en zijn zeer laag: Per kleinverbruikaansluiting elektriciteit of aardgas € 1,50 per maand per aansluiting Voorbeeldberekening: De kosten voor begeleiding worden door Greenchoice bij u in rekening gebracht. Op de nota komt “Deelnamefee” te staan met bovengenoemde bedragen U ontvangt van Hellemans Consultancy geen extra factuur en er wordt geen extra geld gevraagd aan de leverancier door Hellemans Consultancy!
8. Optionele diensten (en kosten)Indien kerkelijke instanties dit wensen kunnen zij verder gebruik maken van de volgende diensten. Deze diensten zitten niet in de huidige deelnamekosten maar zijn optioneel. Op aanvraag verstrekt Hellemans Consultancy B.V. over deze onderwerpen gedetailleerde informatie en prijsopgave. |
Verlengen contracten Log nu in om uw huidige contracten te verlengen voor Collectief 2013-2014
|